Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Okartowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Stop Agresji

STOP AGRESJI !Od 28 listopada do 4 grudnia w naszej gminie trwała akcja
„Stop agresji”. W Szkole Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Okartowie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem podjął się organizacji tej akcji na terenie szkoły. Opracowaliśmy szereg działań promujących pozytywne zachowania wśród dzieci i młodzieży. W naszym programie znalazły się inscenizacje: „Czarodziejskie słowa„
i „Niepełnosprawni uczuciowo - czy znasz takich”.
Ukazywały one „magiczną” moc słów: proszę, dziękuję, przepraszam, która jest większa niż przemoc, kłótnie, wzajemne przekrzykiwania.
Zajęcia z pedagogiem szkolnym uczyły najstarszych uczniów jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, kiedy jesteśmy lub czujemy się zagrożeni.
Przeprowadziliśmy konkursy „ Królowa - Król savoir – vivre” i „Lekarstwo przeciw agresji”.
W pierwszym z nich każda klasa od oddziału przedszkolnego do kl. VI wybierała spośród siebie w sposób demokratyczny i według określonych kryteriów najkulturalniejszą osobę.
W dniu 2.XII.2005r. została ogłoszona lista zwycięzców. Otrzymali oni korony i nagrody książkowe.
Drugi konkurs polegał na wymyśleniu najciekawszego lekarstwa zapobiegającego agresji. Trzyosobowe zespoły z klas IV – VI opracowywały nazwę, skład, sposób użycia i działanie specyfiku. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i humorem. Komisji trudno było wybrać najlepsze prace. Nagrodzono 8 grup.
Nagrody wręczane uczniom sponsorował Urząd Miejski w Orzyszu, za które społeczność szkolna SP w Okartowie serdecznie dziękuje.
Zakończeniem oficjalnych obchodów był przemarsz wszystkich klas z nauczycielami przez Okartowo. Mieszkańcy nie byli zaskoczeni naszą obecnością na ulicy, gdyż wcześniej rozwiesiliśmy plakaty i rozpropagowaliśmy ulotki o akcji.
Akcja „ Stop agresji” na pewno utrwaliła w nas poczucie obowiązku codziennego dbania o kulturę języka , pomocy drugiemu człowiekowi, życzliwości w kontaktach z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami i wszystkimi, którzy nas otaczają.

M. KrasińskaData powstania: poniedziałek, 12 gru 2005 14:29
Data opublikowania: poniedziałek, 12 gru 2005 14:37
Data przejścia do archiwum: piątek, 1 wrz 2006 07:24
Opublikował(a): Krystyna Konik
Zaakceptował(a): Krystyna Konik
Artykuł był czytany: 2225 razy