Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okartowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Mikołajki

6 grudnia przypadają Mikołajki, dzień, w którym obdarowujemy się prezentami. Właśnie z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego z oddziału przedszkolnego i klas I – III pojechali na wycieczkę do Ełku.
Programem wycieczki było obejrzenie spektakli, przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach w ełckim Teatrze Węgrzyna. Pierwsza sztuka pod tytułem „Jaś i Małgosia” została przedstawiona w uwspółcześnionej wersji, w trakcie, której widzowie włączani byli do wspólnej zabawy. Druga sztuka natomiast, a był to „Kopciuszek,” urzekała fantastyczną grą aktorów i przepiękną, baśniową scenerią.
Na zakończenie spektakli przybył do dzieci Św. Mikołaj i poprzez swoich pomocników obdarował każde dziecko słodkim upominkiem.
Spacer ulicami Ełku mali wycieczkowicze zakończyli w kameralnej ciastkarni „Karmelek” samodzielnie zamawiając ciastko i rozkoszując się jego smakiem.
Uśmiechnięte buzie dzieci w czasie powrotu do domu same za siebie mówiły, że Mikołajkowa niespodzianka była strzałem w dziesiątkę.
Renata Rainko
Data powstania: poniedziałek, 12 gru 2005 14:18
Data opublikowania: poniedziałek, 12 gru 2005 14:24
Data przejścia do archiwum: piątek, 1 wrz 2006 07:24
Opublikował(a): Krystyna Konik
Zaakceptował(a): Krystyna Konik
Artykuł był czytany: 2339 razy