Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Okartowie

Biuletyn Informacji Publicznej

DZIEŃ DZIECKA

Nauka przez zabawę

1 czerwca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „ Poznajmy Unię Europejską”. Przygotowania do tego dnia trwały kilka miesięcy, gdyż każda klasa wcześniej wylosowała państwo należące do UE i jej zadaniem było zebranie i zaprezentowanie określonych informacji o danym kraju.
O godz. 8.00 na uroczystym apelu można było zobaczyć flagi : Hiszpanii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy.
Do godzin południowych trwały prezentacje państw przez poszczególne klasy. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i pomysłowością w przygotowaniu swoich występów.
Przedszkolaki – Hiszpanie, zaprezentowały nam m.in. corridę, a na walkę matadora z bykiem zapraszały Hiszpanki w pięknych , falbaniastych sukniach.
Kultowa postać Czechów- dobry wojak Szwejk , reklamował zgromadzonym czeskie knedle, a Rumcajs, Cypisek i Makowa Panienka- bohaterowie czeskich bajek , opowiedzieli o swym pięknym kraju.
Ciekawych informacji o Słowacji dostarczył ludowy bohater, obrońca biednych – Janosik wraz z „kamratami” i Maryna.
Każda klasa przygotowała także tradycyjne potrawy krajów, które reprezentowała. Po prezentacji odbyła się degustacja przygotowanych dań. Mogliśmy spróbować włoskiego spaghetti, litewskich kołdunów, czeskich knedli, słowackich „bryndzowych halusek” i palacinek z nadzieniem serowym polanych czekoladą , napić się parzonej po angielsku herbaty i wielu innych pyszności.
Tę część uroczystości zakończył „ Konkurs wiedzy o UE”. Zwycięzcą został ucz. klasy IV Krystian Cwalina, II miejsce zajął ucz. kl.V Robert Radzikowski, III- Martyna Gringel z kl. VI. Tego dnia prezenty otrzymywali nie tylko zwycięzcy konkursów. Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie dostali słodkie upominki.
Następnie odbyły się szkolne zawody sportowe, które w naszej szkole cieszą się zawsze ogromną popularnością.
Organizowanie tego typu imprez jest nie tylko przykładem doskonałej zabawy, ale również nauki. Poprzez zabawę nasi uczniowie nabyli nowe umiejętności i wiadomości, które będą mogli wykorzystać w dalszym procesie kształcenia.
W przygotowaniu tego przedsięwzięcia brali udział również rodzice. To oni przygotowali potrawy, uszyli flagi państwowe, a nawet uczestniczyli w prezentacjach. Dlatego też składamy im serdeczne podziękowania za włączanie się w pracę szkoły.
Należy pamiętać, że jeśli szkoła ma stać się miejscem pracy sensownej nauczyciele i rodzice powinni wzajemnie się wspierać w wysiłku wychowania i kształcenia dzieci.

Mariola Krasińska
Data powstania: środa, 8 cze 2005 13:47
Data opublikowania: środa, 8 cze 2005 13:54
Data przejścia do archiwum: czwartek, 1 wrz 2005 09:02
Opublikował(a): Krystyna Konik
Zaakceptował(a): Krystyna Konik
Artykuł był czytany: 2136 razy