Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Okartowie

Biuletyn Informacji Publicznej

"MIODOWY MISTRZ CZYTANIA"


Biblioteka Publiczno – Szkolna w Okartowie stara się zachęcić dzieci do jak najczęstszych odwiedzin poprzez organizowanie różnorodnych form pracy z czytelnikiem, by nie była wypożyczalnią lektur obowiązkowych, lecz miejscem tętniącym życiem, do którego przychodzi się z ochotą. Przygotowywanie różnych imprez czytelniczych „przyciągnie” większą liczbę dzieci, nawet te, które stronią od książki i biblioteki.
Jedną z takich form, jest organizowany w Szkole Podstawowej w Okartowie konkurs pięknego czytania „Miodowy Mistrz Czytania”, którego II edycja odbyła się 30 maja. W tym roku, były to fragmenty mniej lub bardziej znanych baśni CH. H. Andersena. Konkurs polega na jak najpiękniejszym, głośnym przeczytaniu wybranego losowo tekstu. Konkursowi przyświeca cel głośnego czytania, które ma na celu ułatwienie zrozumienia treści, wyrobienie wrażliwości na piękno żywego słowa, wyrobienie nawyku uważnego czytania, zachęcenie słuchaczy do przeczytania książki.
Uczestnikami konkursu są nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Wspólne lektura powoduje, że dzieci dostrzegają w czytaniu coś, co nie jest tylko szkolnym obowiązkiem. Jest to moment do zainteresowania uczniów książkami, a także do nawiązania z nimi bliższego, serdeczniejszego kontaktu.
Zwycięzcami konkursu zostali
w kategorii kl. I - III
I miejsce: Piotr Sekściński – kl. I
II miejsce: Adrian Wróblewski – kl. II
III miejsce: Monika Radzikowska – kl. III

w kategorii kl. IV – VI
I miejsce: Magdalena Mieczkowska – kl. IV
II miejsce: Pamela Ciborowska – kl. VI .
III miejsce: Krystian Cwalina – kl. IV,

Natomiast w kategorii: nauczyciel I miejsce zdobyła p. Mariola Krasińska.


Renata Rainko
Data powstania: wtorek, 7 cze 2005 14:19
Data opublikowania: wtorek, 7 cze 2005 14:23
Data przejścia do archiwum: czwartek, 1 wrz 2005 09:02
Opublikował(a): Krystyna Konik
Zaakceptował(a): Krystyna Konik
Artykuł był czytany: 1849 razy