Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Okartowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Gra się toczy

Gra się toczy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego biorą udział w międzynarodowym projekcie ph.: „ Gry i zabawy bez granic”, który będzie trwał przez trzy lata. W maju nastąpiło podsumowanie działań wykonanych w minionym roku.
Dlatego też w dniach 12-16. 05.2004 r. dwoje uczniów z naszej szkoły: Martyna Gringel uczennica kl. V oraz Szymon Kowalski uczeń kl. VI wraz z opiekunami p. Hubertem Makowskim nauczycielem wychowania fizycznego i p. Marią Dancewicz nauczycielką języka angielskiego polecieli do Portugalii na spotkanie wszystkich uczestników wspólnej zabawy. Reprezentanci naszej szkoły uczyli tam swych rówieśników ze szkół partnerskich z Krakowa, Niemiec, Holandii i Portugalii wybranej przez nasze dzieci gry. Zabawą, którą prezentowali była gra w „ Dwa ognie” i została ona wyłoniona na podstawie 100 ankiet przeprowadzonych wśród uczniów szkoły w Okartowie oraz Dąbrówce. Natomiast wyniki i wnioski, które wyniknęły z ankiet omawiane były na roboczych spotkaniach w portugalskiej szkole w Barcelos. Poza tym na spotkaniu opracowano nowy wzór kolejnej ankiety, która w tym roku będzie przeprowadzana wśród rodziców. Po powrocie uczniowie zorganizowali w szkole pokaz oraz naukę gier zaprezentowanych przez szkoły z w/w krajów.
Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach programu Socrates-Comenius. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Data powstania: piątek, 9 lip 2004 08:00
Data opublikowania: piątek, 9 lip 2004 08:18
Data przejścia do archiwum: wtorek, 11 paź 2005 14:34
Opublikował(a): Krystyna Konik
Zaakceptował(a): Krystyna Konik
Artykuł był czytany: 2040 razy